Czym są koncentratory tlenu?

Bez jedzenia człowiek przetrwa 2-3 tygodnie, bez wody 7 dni, bez tlenu 5 min. Oddychanie jest ważną, podstawową koniecznością fizjologiczną każdego ludzkiego systemu. Tlen jest potrzebnym do życia składnikiem. Ludzie oraz zwierzęta prowadząc wymianę gazową wraz z wdechem przyjmują do płuc tlen, dmuchając pozbywają się dwutlenku węgla. Tlen w systemie człowieka odpowiada pomiędzy innymi za: utlenianie krwi, zapewnia tlen do każdych organów w ciele człowieka oraz w tenże sposób je żywi.

Koncentrator tlenu – przenośny środek na samodzielny oddech

Tlen jest gazem potrzebnym do życia. Własne płuca zyskują go z atmosfery przy każdym oddechu. Momentami natomiast proces tenże nie funkcjonuje odpowiednio, natomiast płuca nie są w stanie zagwarantować dobrej podaży tlenu. Choćby mały ubytek saturacji (wysycenia hemoglobiny tlenem) może prowadzić ból oraz poczucie zadyszki. Zmniejszenie saturacji poniżej 95% znaczy zaburzenia w działaniu układu oddechowego, natomiast poniżej 90% jest szkodliwy dla życia.

Ważne zastrzeżenie

Tlen jest lekiem, zatem tak jak każdy środek, należy go wykorzystywać zgodnie ze wskazaniami oraz dobrze spełniać wymagania dotyczące dawkowania. Parametry kompozycji oddechowej oraz okres stosowania zawsze oznacza specjalista prowadzący. Stosując się do zaleceń lekarza, jesteśmy w stanie wymiernie wspomóc swój system. Natomiast przedawkowanie tlenu może doprowadzać choćby do wystąpienia działań trujących. Zbytek poziomu tlenu w systemie to stan hiperoksji. Niedostatek tlenu w systemie to hipotoksja. Oba są stanami zagrożenia życia. https://med-elektronik.pl/kategoria/tlenoterapia/koncentratory-tlenu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *