Makijaż pernamentny w ciąży

Makijaż permanentny nazywany też mikropigmentacją jest to rodzaj tatuażu tworzonego poprzez wprowadzenie pigmentu do skóry za pomocą igły, który skutkuje zmianą wyglądu tkanek w danym obszarze twarzy. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg makijażu permanentnego, który w sposób naturalny podkreśla ich wygląd. Do decyzji przekonuje kobiety fakt, iż jest to tatuaż niezmywalny dlatego nie rozmazuje się i zawsze wygląda profesjonalnie.

Mikropigmentacja, a ciąża

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety, poświęcony na dbanie o zdrowie własne i dziecka. Zaleca się unikanie stresu, złego odżywiania, nadmiernej aktywności fizycznej czy leków. Ponadto kobiety powinny zwracać uwagę na pozostałe czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży. Jednym z takich czynników jest makijaż permanentny w ciąży.

Czynniki negatywne

Zabieg najczęściej wykonuje się w miejscowym znieczuleniu. Do znieczulenia używane są kremy i maści o działaniu miejscowo znieczulającym, które mogą być nieodpowiednie dla kobiet w ciąży.

Barwniki do makijażu permanentnego są różnego pochodzenia, co powoduje, iż mogą one wywołać reakcje niepożądane np. powikłania po zabiegu, ciężko gojące się rany. Nie przeprowadzono badań na barwnikach, które wykluczałyby wszystkie działania niepożądane i potwierdziły brak ryzyka dla rozwijającego się płodu. Dlatego makijaż permanentny w ciąży nie jest zalecany.

Jak już wcześniej wspomniano ciąża jest okresem w życiu kobiety kiedy powinna całkowicie zminimalizować stres. Stres niekorzystnie wpływa na dziecko. Każdy zabieg zmieniający nasz wygląd pernamentnie łączy się bowiem z pewną dawką stresu.Więc jeśli jesteś w ciąży bardzo chcesz wykonać makijaż permanentny odłóż tą decyzje na pare miesięcy.

Makijaż permanentny jest zabiegiem, podczas którego naruszona zostaje ciągłość naskórka. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny ale pozostawia w organizmie kobiety i na jej naskórku. Organizm w ciąży może być często osłabiony i nadwrażliwy więc jakakolwiek infekcja może skończyć się chorobą co jest nie wskazane dla prawidłowego rozwoju płodu i zdrowia matki.

Odpowiedni moment

Jeżeli już podjęłaś decyzje wykonania makijażu permanentnego w ciąży zastanów się. Możesz ten zabieg odłożyć na czas gdy Twoje dziecko pojawi się już na świecie. Pamiętaj, że makijaż permanentnego wykonany w ciąży może zaszkodzić dziecku. Jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie Twojego dziecka, odłóż w czasie zabieg makijażu permanentnego. Skonsultuj się ze specjalistą w sprawie wykonania zabiegu makijaż permanentny Zielona Góra, który odpowiednio przygotuje Cię do zabiegu i udzieli wszelkich rad kiedy pojawić się w salonie już po pojawieniu się dziecka na świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *