Na czym polega leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Kraków lub w dowolnym mieście Polski, zwane specjalistycznie leczeniem endodontycznym, przeprowadzane jest wówczas, gdy zaniedbana próchnica skutkuje zapalaniem miazgi zęba i inne metody terapii nie są możliwe do wykonania. Jeszcze kilkanaście lat temu ten rodzaj leczenia kojarzył się z uciążliwym bólem zęba, który dla większości pacjentów był nie do zniesienia. W takiej sytuacji decydowali się po prostu na usunięcie zęba, co często wiązało się z trwałym ubytkiem w uzębieniu. Nowoczesne metody zminimalizowały odczucia bólowe, dlatego większość pacjentów podejmuje walkę w celu uratowania zęba.

Kiedy należy podjąć leczenie kanałowe?

Zaniedbana próchnica postępuje z czasem, obejmując coraz głębsze warstwy zęba. Na początku dotyka zębinę, by z czasem zaatakować miazgę. Coraz większa ilość bakterii doprowadza do stanów zapalnych tego obszaru. Im większy stan zapalny, tym większy ból, trwający nawet do kilku godzin. Wciąż nieleczony problem narasta, potęgując ból do momentu, gdy ząb obumiera. Szybka interwencja, czyli leczenie kanałowe Kraków oszczędzi nie tylko ból, ale także rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

Jaka jest cena leczenia kanałowego?

Wartość leczenia uzależniona jest ilości kanałów danego zęba. Tańsze będzie leczenie zębów jednokanałowych (dolne oraz górne: jedynki aż do trójek oraz umiejscowione na dole: czwórki i piątki). Cena zabiegu uzależniona jest od wielu czynników m.in. miasta pracy dentysty. Leczenie kanałowe kraków może być zatem droższe niż to wykonane w mniejszych miejscowościach. Waha się od 300 złotych za jeden kanał do 800 złotych za kilka kanałów.

Więcej informacji na https://luxdentica.pl/leczenie-kanalowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *