Psycholog przez Internet? Tak, jest to możliwe

Wykorzystajmy Internet

Dzięki Internecie, nasze życie jest o wiele bardziej łatwiej niż jeszcze jakieś kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat temu. Wykorzystujemy już Internet do robienia zakupów, wyszukiwania informacji praz płacenia rachunków. Co więcej, technologia obecna pozwala na lekarskie konsultacje, między innymi jest to psycholog online. Czy taka psychoterapia jest skuteczna? Czy warto korzystać z niej? Czy internetowa terapia jest jedynie modą, a może faktycznie działa? Znajdźmy odpowiedzi na te wszystkie pytanie.

Jak to działa?

Psycholog online to coraz popularniejsza opcja. Obecnie coraz to więcej terapeutów oferuje usługi tego typu. Tenże rodzaj pracy ze swoim pacjentem ma zarówno zwolenników, jak i także przeciwników. Wizyta z psychologiem online wygląda w zasadzie tak samo jak w gabinecie. Pacjent oraz terapeuta się łączą ze sobą o określonej godzinie poprzez komunikator internetowy. Widzą się oraz słyszą. W ten sposób rozmawiają oraz także wykonują ćwiczenia. Sesje się odbywają w terminach ustalonych, jednak zdarza się często, że pacjent kontaktować się może z terapeutą w innym czasie. W zasadzie tylko wtedy kiedy tego potrzebuje.

Aby móc korzystać z terapii internetowej, to potrzebujemy komputer, czy też inne urządzeniem na którym możemy zainstalować komunikat, który jest zalecany przez danego terapeutę. Jeśli osoba, która chce podjąć takową terapię posiada stacjonarny komputer, to potrzebuje dodatkowo mikrofonu oraz kamery. Jeśli posiadamy laptop bądź inne urządzenie, to mamy wbudowaną kamerę oraz mikrofony. Niezbędne także jest podłączenie do sieci.

Poznajmy zalety

Tego rodzaju internetowa wizyta ma bardzo dużo zalet. Na pewno z dowolnego miejsca możemy uczestniczyć w psychoterapii. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do siebie. Jest to wygodne rozwiązanie. Nie musimy jechać do gabinetu psychologa. Oszczędzamy nie tylko czas, ale także pieniądze.

Możliwość korzystania z takiej terapii jest szczególnie ceniona przez osoby mające problemy z poruszaniem się. Jest przecież wiele osób, które cierpią na choroby, który uniemożliwiają im poruszanie się swobodne po mieście. Jednocześnie także nie każdego w takiej sytuacji stać na wizyty prywatne terapeuty. W takowych sytuacjach psychologiczna pomoc przez Internet idealnie się sprawdza.

Mamy także możliwość uzyskanie szybkiej pomocy. Najczęściej placówki, które oferują taką psychologiczną pomoc mają o wiele krótsze terminy oczekiwania na wizytę. Dlatego zdarza się często, że pomoc uzyskać można znacznie szybciej, aniżeli umawiając się na terapię klasyczną.

W przypadku terapii online możemy także liczyć na dużo niższe koszty. Najczęściej same koszty psychoterapii są niższe od sesji w gabinetach.

Mamy także swobodny wybór terapeuty. Szczególnie jest to ważne dla wszystkich osób, które mieszkają w małych miastach bądź też  w mniejszych miejscowościach. Wtedy nie ma wyboru specjalisty. Dzięki psychologii dostępnemu online, znaleźć można terapeutę z zakątków najbardziej odległych – nie tylko Polski, ale także całego świata.

 

Comments for this post are closed.