Wpływ marihuany na zdolności poznawcze człowieka

Wpływ marihuany na ludzki organizm od długiego już czasu jest dokładnie badane przez naukowców. Przyjrzyjmy się jak wyglądają najnowsze wyniki w dziedzinie wpływu marihuany na zdolności poznawcze człowieka.

Czym właściwie są zdolności poznawcze?

Według literatury pojęcie „zdolności poznawcze” oznacza wszystkie cechy i umiejętności, które wpływają na poznawanie najbliższego otoczenia.

Wpływ THC na zdolności poznawcze

THC zawarte w konopiach ma bezpośredni wpływ na połączenia i receptory w mózgu. Efektem takiej stymulacji może być właśnie poprawienie zdolności poznawczych u człowieka.

 

Badania naukowe

Ostatnimi czasy grupa angielskich naukowców przyjrzała się dokładniej sprawie. Wyniki ich badań potwierdziły tezę, że marihuana wpływa na poprawienie się zdolności poznawczych u człowieka. W badaniach wzięło udział 24 osoby, które przyjmowały medyczną marihuanę przez 3 miesiące. Przed rozpoczęciem badań sprawdzono jakość ich życia. Podstawowym narzędziem do oceny zdolności poznawczych były testy na inteligencję. Konopiami leczono takie dolegliwości jak: paniczny lęk, depresje, bóle i zaburzenia snu.

Efekty badań prezentują się następująco:

  • po trzech miesiącach terapii pacjenci dużo lepiej rozwiązywali stawiane przed nimi zadania
  • testy na logikę były wykonywane dużo szybciej i dokładniej
  • dzięki medycznej marihuanie udało się ograniczyć stosowanie leków opioidowych o 42%
  • związki zawarte w medycznej marihuanie poprawiły ogólny stan zdrowia pacjentów i zmniejszyły dolegliwości spowodowane niektórymi schorzeniami.

Szczególnie ważne jest zwłaszcza ograniczenie stosowania leków opioidowych. Są one często przedawkowywane przez pacjentów leczonych na nowotwory co stanowi duże ryzyko dla zdrowia. Wedle naukowców stosowanie leczniczej marihuany jest dużo lepsze niż przyjmowanie leków opartych na opiatach.

Legalność marihuany

Zarówno sprzedaż, kupno jak i kolekcjonowanie nasion marihuany jest w Polsce w pełni zgodne z prawem. Za kolekcjonowanie nasion nie grozi żadna grzywna ani kara ograniczenia wolności.

Informacje ze strony –  https://www.taniesianie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *