Wzrokowcy – kim są?

Często słyszymy, że ktoś jest wzrokowcem czy słuchowcem, a nawet kinestetykiem – to oznacza, że aby przyswoić w sposób najlepszy i najszybszy jakieś informacje należy nam je przekazywać w określony sposób. A Ty jakim typem człowieka jesteś?

Do słuchowców najlepiej przemawia dźwięk, kinestetyk uwielbia ruch a wzrokowiec to osoba, która szybciej zapamiętuje obrazy czy tekst, kiedy na nie patrzy.

Do wzrokowców najbardziej trafia obraz, a nie dźwięk. Również przyswajanie wiedzy idzie szybciej, gdy wzrokowiec może coś zobaczyć. Szybciej i na dłużej zapamiętuje obrazy, sposób ustawienia mebli, książek, czy ogólnie rzeczy wokół siebie. Często lubi porządek, jest bardziej zorganizowany. Gorzej sprawa wygląda jeśli chodzi o zapamiętywanie tytułów, nazwisk czy nazw. Wzrokowcy to często również estetycy, czyli osoby ceniące piękno.

Jesteś wzrokowcem – koniecznie zadbaj o wzrok!

Dla wzrokowców ważny oczywiście najbardziej jest wzrok, zadbaj zatem o dobre i wyraźne widzenie – jeśli masz wadę wzroku, koniecznie nie bagatelizuj problemu i jeśli jeszcze nie korzystasz z korekcji wzroku – zrób to i udaj się na badanie. Jeśli już w jakiś określony sposób korygujesz wadę wzroku, pamiętaj by regularnie odwiedzać specjalistę chorób oczu i dostosowywać korekcję do być może pogłębiającej się wady.

Może soczewki kontaktowe?

By lepiej odbierać bodźce wzrokowe potrzebne jest dobre widzenie. Nieograniczone niczym patrzenie na świat gwarantują odpowiednio dopasowane soczewki kontaktowe. Nie przesuną się i nie spadną, nawet jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia – tak, byś mógł dostrzegać wszystko wyraźnie. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać, w jakim trybie chcesz użytkować soczewki, czy chcesz je nosić codziennie a może bardziej okazyjnie? Jedno jest pewne – musisz dbać o wzrok i dobre widzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *